Evinizde Oluşturabileceğiniz 6 İçerik Fikri

Günlük hayatımız aniden durmuşken, işletme sahipleri sosyal medya hesaplarını nasıl canlı tutabileceklerini bilmiyor olabilir! Ve biliyoruz ki, içerik her şeydir.

İyi Bir İçerik Ne İşe Yarar?

Mükemmel içerik web sitenize trafik sağlar. Basit ama gerçek. Blog yayınları, Instagram yayınları, hikayeler ve videolar, markanızı yeni müşteriler edinebileceğiniz kitlelerin önüne çıkarır.
Sosyal medya içeriği, arama motoru trafiğinden daha hızlı viral erişim sağlayabilir. SEO trafiği sıralamasında yükselmesi üç ila altı ay sürebilir.
Dijital pazarlama içeriği, Facebook / Instagram Insights veya Google Analytics gibi araçlar kullanılarak ölçülebilir. Bu, yatırımınız için trafikten daha fazlasını elde ettiğiniz anlamına gelir. Ayrıca veri alırsınız.
İçerik oluşturmak sadece pahalı fotoğraf stüdyoları ya da mükemmel fotoğrafçılık becerileri demek değildir. Her ne kadar bunlar da faydalı olsa da, evinizde de müşterilerinizle etkileşime girmenizi sağlayacak içerikler üretebilirsiniz.

İşte Fikirlerimiz:

1. Canlı Yayın ile organik erişim elde edin

Canlı yayın yapmak biraz korkutucu bir fikir olabilir.
Utangaç olsanız bile, videonun Facebook algoritmasının favori gönderi türü olduğunu unutmayın. Özellikle canlı video. Bu, canlı yayına geçmenin, diğer birçok içeriği yayınlamaktan daha fazla organik erişim ve katılım sağlayacağı anlamına gelir.
Örneğin yabancı bir zeytinyağı markası olan Brightland, bu süreçte canlı yayın konseptine çok önem verdi ve tarifler, müzik performansları ve canlı suluboya resim de dahil olmak üzere bir dizi çevrimiçi atölye ve yayın yaptı.
Bu işletmelerin yanı sıra dijital ürünler ve hizmetler sunan firmalar da, canlı yayın konseptine önem vermeye başladı. Hem Adobe Summit hem de Google Cloud konferanslarını, sitelerinde bulunan önemli konuşmaları ve atölyeleri çevrimiçi yayınladı.

2. Pazarlama kanallarınızı beslemek için blog içeriği oluşturun

Blog yazımı genellikle girişimciler veya iyi ücretli pazarlamacılar için çok fazla zaman gerektirir. Ancak yine de, işletmeniz ve sektörünüzle ilgili blog yazmak hem markanıza hem de kendi profesyonel gelişiminize fayda sağlar. Neyse ki şimdi hepimizin elimize kalem kağıt almak için bolca zamanı var!
Blog makalelerinizi sektördeki uzmanlığınızı paylaşma fırsatı olarak görün. Sırlarınızı vermekten korkmayın, çünkü gerçekten değerli bir şeyi paylaşmak dikkat çekecek ve işletmenize duyulan güveni artıracaktır.
Makalelerinizi, endüstrinizdeki en güncel konuların derinlemesine araştırarak yazabilirsiniz.

3. Takipçilerinizle her gün bağlantı kurmak için hikaye paylaşımı yapın

Facebook ve Instagram Stories içeriği hızlı ve tek kullanımlık olarak görülebilir. Ancak bu, hikayelerin diğer içerik biçimlerinden daha az değerli olduğu anlamına gelmez.
Kendi blog içeriğinizi hikayeleştirmeyi deneyebilirsiniz. Bir konuyu derinlemesine araştırıp blog içeriğinizi yazdıktan sonra, bu içeriği bölümler halinde hikayelerinize bölüştürebilirsiniz

4. DIY (Do It Yourself) yaşam tarzı çekimi ile fotoğraf becerilerinizi geliştirin

Ürün fotoğrafçılığı her zaman karmaşık ve pahalı değildir. Bu süreçte tüm fotoğraflarınızı evde çekmeyi deneyebilirsiniz.
Profesyonel bir fotoğraf makinesi yerine akıllı telefonunuzla ürünlerin fotoğraflarını çekip Snapseed, VSCO gibi uygulamalarla farklı efektleri deneyebilirsiniz.

5. Komik ve Eğlenceli İçerikler Üretmeyi Deneyin (Elbette marka kimliğinize uygunsa)

Espritüel içerikler en çok paylaşılan içerik biçimlerinden biridir ve patlayıcı viral erişime sahip olabilir.

6. Takipçilerinizin İçerik Oluşturmasını İsteyin!

Bir kitle oluşturduysanız ve biraz katılımı sağladıysanız, kullanıcı tarafından oluşturulan bazı içerikleri (UGC) toplamayı deneyebilirsiniz.
Çevrimiçi giyim perakendecisi ASOS, pandemi sürecinde yeni bir Instagram etiketi üretti (#ASOSathome) ve takipçilerinden moda özçekimlerini evden paylaşmalarını istediler. Hikaye içeriği için çok sayıda paylaşılabilir görüntü oluşturmanın en etkili yol bu olabilir, değil mi?
Nike, takipçilerine evdeki yoga kampanyalarının bir parçası olmaları için meydan okudu ve aynı anda yoga için yeni bir kıyafet serisi yayınladı. Eğitim kanalları da hayranlarını motivasyonel içeriği paylaşmaya teşvik etmek için UGC’yi kullanıyor ve genellikle ürünlerini tanıtıyor.

İçerik üretimi ve daha fazlası için bize danışmak ve bizimle iletişime geçmek ister misiniz?

Leave a Comment

tr_TRTürkçe